Moja zem

Štáb

PETER BUDINSKÝ
režisér, spoluscenárista
Peter vystudoval obor animovaná tvorba na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě. V rámci programu Erasmus studoval na Fakultě animovaného filmu na škole RITS v Bruselu. Je režisérem a autorem několika krátkých filmů a videoklipů a jeho filmy Bird of Prey a tWINs získaly řadu ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Po studiích založil v roce 2013 vlastní produkční společnost a animační studio plutoon a začal pracovat na svém celovečerním debutu Cesta do Tvojzemí. Jeho studio věnuje také tvorbě televizního obsahu, reklam, ilustrací a krátkých filmů jiných umělců.
KATARZYNA GONDEK
scenáristka
Katarzyna se narodila v polském Kladsku a studovala na filmové škole A. Wajdy ve Varšavě. Je režisérkou a autorkou filmových scénářů a dalších literárních děl. Vydala již dva romány a jednu básnickou sbírku. Její filmy se promítaly na mnoha festivalech po celém světě, snímky DEER BOY a FIGURE byly vybrány do soutěžní sekce festivalu Sundance. Je absolventkou Berlinale Talents, European Short Pitch (Grand Prix), Torino Script Lab 2018 (zvláštní uznání TFL Pitching Forum) a získala stipendium Polského filmového institutu. V současné době žije v Bruselu a ráda chodí na procházky.
PETER BADAČ
producent
Peter vystudoval obor produkce na FAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě. Pracoval v různých oblastech audiovizuálního průmyslu jako produkční manažer, kreativní producent v televizi či nezávislý filmový producent. V současné době pracuje jako producent pro společnost BFILM se sídlem v Bratislavě a Praze, kde produkoval úspěšný animovaný film Pandy (2013) oceněný v Cannes a Annecy, Nina (2014), Stabilita (2015) a koprodukoval dokumentární seriál Gottland (2014). V roce 2017 měl na festivalu v Rotterdamu premiéru jeho celovečerní film Špína (režie Tereza Nvotová), který získal několik ocenění včetně Ceny české filmové kritiky 2017 a Českého lva za nejlepší střih. Jako koproducent se podílel na krátkém animovaném filmu Untravel (2018) uvedeném na festivalech v Berlíně a Annecy a také na německo-slovenském filmu Sloboda (režie Jan Speckenbach) uvedeném na festivalu v Locarnu a mnoha dalších. V roce 2019 uvedl na Berlinale animovaný film Pouštět draka a na festivalech v Benátkách a Sundance film SH_T HAPPENS. V roce 2021 měl jeho film Mazel a tajemství lesa (režie Petr Oukropec) premiéru na festivalu BUFF v Malmö a koprodukční snímek Moje slunce Mad (režie Michaela Pavlátová) premiéru v Annecy. V roce 2018 byl vybrán jako jeden z dvaceti evropských producentů do prestižního programu Producer on the Move. Kromě práce producenta vyučuje na katedře animace FAMU a spolupracuje s programem MIDPOINT. Je členem Slovenské filmové a televizní akademie a Evropské filmové akademie.
MARTIN HASÁK
hudební skladatel
Martin Hasák je slovenský skladatel filmové, televizní a divadelní hudby. Jako skladatel působí od roku 2004 a složil hudbu k pěti celovečerním snímkům a mnoha televizním filmům, seriálům a divadelním představením. Dlouhodobě pracuje také na animovaných filmech a speciálních dílech pro děti.
PETR HORÁK
vedoucí studia Alkay Animation
Petr Horák je producent a režisér animovaných filmů, specialista na 3D a majitel a zakladatel společnosti Alkay Animation Prague. Od založení studia v roce 1999 se nepřetržitě věnuje tvorbě, režii a produkci krátkých, dlouhých, studentských i profesionálních animovaných filmů, seriálů, televizních reklam a dalších formátů. Mezi nejznámější projekty studia Alkay patří Lichožrouti, Moje slunce Mad, Čtyřlístek ve službách krále, Velké dobrodružství Čtyřlístku a Papoušci. Řada projektů, na kterých Petr Horák pracoval, byla oceněna na mezinárodních festivalech.
BARBORA ČERVENKOVÁ
vedoucí výroby studia Alkay
Barbora Červenková vystudovala divadelní vědu na Karlově univerzitě v Praze. Na začátku své profesionální kariéry pracovala pro různá divadla jako dramaturgyně. Později se začala věnovat filmové produkci a pracovala jako dramaturgyně a produkční v několika produkcích (Holiday Films, Jakubisko Film, Bio Illusion...). Ve studiu Alkay pracuje od roku 2019 do současnosti a má na starosti řízení a koordinaci všech animačních projektů a koordinaci celého animačního týmu. Kromě toho se jako nezávislá umělkyně věnuje i dalším činnostem, a to jak autorským (dramaturgie, scenáristika), tak produkčním a administrativním.
JOSEF KASAL
rigging supervisor
Josef Kasal je specialista na CGI filmovou a televizní produkci zejména v oblasti tvorby postav, modelů, retopologie, speciálních efektů a částečně se věnuje také programování (Python, Maya MEL). Od roku 1994 pracuje v různých společnostech, ať už v oblasti IT podpory a programování (AB Comp, AW Graph, CAD Studio), nebo v oblasti filmové a televizní produkce, vizuálních efektů a animace (Mirage, Eallin, Incognito, Alkay Animation Prague).
RADEK RŮŽIČKA
režisér animace
Radek Růžička se věnuje animaci a animovaným filmům více než 35 let. Začínal jako animátor a výtvarník kreslených seriálů ve studiích Brothers, Trick, Frame a Animax a od roku 2004 pracuje v Alkay Animation Prague. Zde pracuje s 3D CGI i 2D kreslenými filmy a seriály jako storyboardista, layoutista a animátor (filmy Papoušci, Velké dobrodružství Čtyřlístku, Čtyřlístek ve službách krále, série Tři malá prasátka).
VÁCLAV KREJČÍ
texturing supervisor
Václav Krejčí je absolvent Ateliéru filmové a televizní grafiky na AVU v Praze. Studium ukončil v roce 1999 původním animovaným filmem V lese. Po ukončení studia pracoval jako scénograf, storyboardista a návrhář pozadí pro filmová studia a navrhoval rekvizity pro film a divadlo. Příležitostně maluje, navrhuje a vyrábí loutky a spolupracuje na různých animovaných projektech. Od roku 2017 pracuje jako výtvarník pozadí pro animované filmy ve společnosti Alkay Animation Prague.
NERO DEMAERSCHALK
modeling supervisor
Nero Demaerschalk je 3D specialista a modelář a pracoval na pozici vedoucí modelování pro film Cesta do Tvojzemí. Vedl tým v českém studiu Alkay, kde vznikla většina modelů a textur. Jeho úkolem bylo kromě tvůrčí práce také technické a komunikační zajištění mezi českým a belgickým studiem a komunikace s režisérem filmu.
MIGUEL GUERRERO
layout supervisor
Miguel Guerrero je režisér a compositing artist, a kromě vlastní filmové tvorby pracuje také pro postprodukční studio The Pack v Bruselu. Na počátku pracoval na projektu Cesta do Tvojzemí jako layout supervisor. Spolu s režisérem určoval jazyk kamery a celkový rytmus filmu. V pozdějších fázích produkce spolupracoval na svícení některých sekvencí a compositingu.
DOUGLAS BOSWELL
střihač
Douglas Boswell je střihač na volné noze původem z Belgie. Je jedním ze tří střihačů Cesty do Tvojzemí a na filmu pracoval jako první ještě ve fázi animatiku. Tehdy s režisérem zkrátili film o dvacet minut, vložili do animace referenční hudbu a stanovili celkový rytmus, kterého se tvůrci během produkce drželi.
ALEXANDRE GAUDIANO
finalising supervisor
Alex Gaudiano je compositing, VFX a 3D artist, který pracoval v různých evropských studiích i na volné noze a v současné době žije v Portugalsku. Jako finalising supervisor Cesty do Tvojzemí měl na starosti tým výtvarníků, kteří s pomocí herního enginu Unity dali projektu finální podobu. Starali se o svícení záběrů, speciální efekty, hloubku ostrosti a zodpovídali za konečnou podobu každého záběru ve fázi pre-gradingu.
JAN HAMEEUW
producent, vedoucí VFX, střihač
Majitel a ředitel studia The Pack v Bruselu, které sdružuje řadu společností a organizací působících v různých oblastech audiovizuální tvorby. Kromě pozice jednoho z producentů filmu Cesta do Tvojzemí zastával na tomto projektu i další funkce. Byl střihačem a také supervizorem VFX, přišel také s nápadem využít při výrobě filmu herní engine Unity. Jeho společnost vyvinula pipeline projektu.
BARBORA BUDINSKÁ
producentka, spoluautorka scénáře
Barbora Budinská se věnuje produkci animovaných filmů, videí a dalšího animovaného obsahu. Je spolumajitelkou bratislavského animačního studia plutoon. Film Cesta do Tvojzemí produkovala a je spoluautorkou scénáře.
CÉLINE DUVIVIER
production manager studia The Pack
Celine Duvivier pracuje jako střihačka a vedoucí postprodukce hraných a animovaných filmů, seriálů a dokumentů. V současné době je na volné noze a žije v Bruselu v Belgii. V týmu filmu Cesta do Tvojzemí zastávala pozici vedoucí výroby, která měla na starosti belgickou část projektu, komunikaci ve všech koprodukčních zemích a koordinaci výroby. Úzce spolupracovala s výkonnými producenty, vedoucími výroby z jiných studií a režisérem. Měla také na starosti kontrolu a dodržování harmonogramů a dodávání jednotlivých výstupů, čímž zajišťovala hladký průběh výroby. Právě komunikace a organizace práce byla pro tento projekt nejpodstatnější.  
PETER BUDINSKÝ
KATARZYNA GONDEK
PETER BADAČ
MARTIN HASÁK
PETR HORÁK
BARBORA ČERVENKOVÁ
JOSEF KASAL
RADEK RŮŽIČKA
VÁCLAV KREJČÍ
NERO DEMAERSCHALK
MIGUEL GUERRERO
DOUGLAS BOSWELL
ALEXANDRE GAUDIANO
JAN HAMEEUW
BARBORA BUDINSKÁ
CÉLINE DUVIVIER
PETER BUDINSKÝ
KATARZYNA GONDEK
PETER BADAČ
MARTIN HASÁK
PETR HORÁK
BARBORA ČERVENKOVÁ
JOSEF KASAL
RADEK RŮŽIČKA
VÁCLAV KREJČÍ
NERO DEMAERSCHALK
MIGUEL GUERRERO
DOUGLAS BOSWELL
ALEXANDRE GAUDIANO
JAN HAMEEUW
BARBORA BUDINSKÁ
CÉLINE DUVIVIER
Tvojazem